StartAktualności

•               Macmillan Logo

Dzieci pokochają angielski już w przedszkolu

W naszym przedszkolu nauka języka angielskiego poprzez zabawę odbywa się codziennie już od najmłodszej grupy 3 - latków.

Wiedzę zdobywają poprzez naśladowanie oraz gry i zabawy.  Podczas zajęć język wyrażany jest poprzez muzykę, grę ciała, ekspresję artystyczną, co wpływa na rozwój dziecka.

W tym roku wydawnictwo Macmillan przygotowalo nowy zestaw edukacyjny dostosowany

do nauki języka angielskiego w  przedszkolu.

Jest to podręcznik + zestaw materiałów dodatkowych

pt.: '' Cheekey Money'' autorstwa Kathryn Harper i Claire Medwell.
    Seria Cheeky Monkey

Cheeky Monkey to trzypoziomowy kurs dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

Jego bohaterką jest zabawna małpka Cheeky, która wraz ze swoimi przyjaciółmi: słoniem Tomem, Ellie i lwem Rorym przeżywa mnóstwo fascynujących przygód.

Każda część kursu składa się z sześciu rozdziałów wypełnionych zajmującymi ćwiczeniami, takimi jak dopasowywanie, kolorowanie czy pisanie po śladzie.

W podręczniku znalazły się również dodatkowe lekcje poświęcone obchodom popularnych świąt.

Pacynka – małpka Cheeky – oraz płyta z piosenkami umilają naukę i sprawiają, że mali uczniowie bardziej angażują się w zajęcia.

Warto wiedzieć

• Mata do zabawy przedstawiająca miasto małpki Cheeky ułatwia pracę z historyjkami.
      • Wycinanki, używane jako pacynki i maski, wspomagają regularne powtarzanie materiału językowego.
      • Książka nauczyciela zawiera wiele fantastycznych materiałów do kopiowania.
      • Zeszyt współpracy z rodzicami, opracowany w języku polskiml, pomaga rodzicom nieznającym języka w odrabianiu prac domowych z ich pociechami.

Ze strony http://www.macmillan.pl/katalog/cheeky-monkey,p-1-80
    można pobrać  zeszyt współpracy z rodzicami:

Dbając o dobrą edukacje naszych przedszkolaków, stawiamy na sprawdzone wydawnictwa i bogatą ofertę edukacyjną.