Bajka

Ważne

 •  

  Drodzy Rodzice,

  W przypadku zmiany adresu zamieszkania , bądź zameldowania dziecka, będącego naszym wychowankiem, uprzejmie prosimy o niezwłoczne informowanie dyrekcji przedszkola o zaistniałym fakcie.

   

  Informacja ma na celu porządkowanie i weryfikowanie dokumentacji przedszkolnej.

 •  

   

  Mamo, Tato!
  Jeśli chcesz skutecznie wspierać
  Swoje dziecko w przedszkolnym debiucie, to:
   Zachowaj pogodę ducha przy rozstaniach. Maluch potrzebuje Twojego   uśmiechu i opanowania. Twój niepokój i zdenerwowanie wyczuje natychmiast.
   Spróbuj uodpornić się na łzy. Płacz to naturalna reakcja dziecka na  rozstanie i sposób radzenia sobie ze stresem. Zwykle maluch szybko zapomina o smutku i rzuca się w wir zabawy.
   Pomóż maluchowi w porannym rozstaniu. Są dzieci, którym pomaga szybkie, choć czułe rozstanie, innym - oswajanie się z przedszkolem w obecności mamy. Porozmawiaj o tym z nauczycielem.
   Wymyśl wspólnie ze swoją pociechą "coś", co może zabrać ze sobą do przedszkola, a co ma moc dodawania odwagi i pocieszania, np. ulubiona przytulanka.
   O ile to możliwe, zarezerwuj sobie wolne popołudnia, które po powrocie z przedszkola będą należały tylko do malucha. Wspólna zabawa, podwójna dawka przytulania czy ruch na świeżym powietrzu pozwolą malcowi pozbyć się napięcia i naładować akumulatory na kolejny dzień poza domem.
   Postaraj się cierpliwie znosić różne dziwne zachowania Swojej pociechy, np. to, że nie opuszcza Cię na krok, chce z Tobą spać czy marudzi przy kolacji. Niech pierwsze dni w przedszkolu będą dla Was rodzinnym świętowaniem  pierwszego kroku w dorosłość Twojego dziecka.
   Obserwuj malca i dziel się z nami wszystkim, co Cię niepokoi i z czym masz problem.
   
                       

   *****************************************************************************************************************************************************************************

   

  Uprzejmie informujemy, iż mamy możliwość przyjmowania do przedszkola dzieci z nietolerancjami pokarmowymi i układania jadłospisu na indywidualne wytyczne.

   

  ******************************************************************************************************************************************************************************

  W naszej placówce realizujemy wytyczne z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz z zakresu kształcenia specjalnego (dzieci posiadające stosowne orzeczenia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych).

  Odpowiednio dobrane zajęcia maja na celu pobudzanie psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka, od chwili wykrycia niepełnosprawności do momentu podjęcia nauki w szkole. Zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka składa się ze specjalistów w poszczególnych dziedzinach.