StartDla rodzicówPrzedszkolne ABC

Przedszkolne ABC

PRZEDSZKOLNE ABC
    A-Akceptuj.

Dziecko oprócz Twojej opieki i miłości potrzebuje kontaktów z       rówieśnikami. Pomożemy mu nawiązać pierwsze przyjaźnie i nauczmy zasad życia w grupie.

B - Bądź z nami w kontakcie.

Chcemy stale rozmawiać z Wami o dziecku, o tym jak przeżywa pierwsze dni w przedszkolu.
    Większość maluchów radzi sobie świetnie bez osoby bliskiej. Po chwili smutku rzuca się w wir zabawy. Innym trzeba pomóc w rozstaniu. Możesz wejść do grupy w każdej chwili, by zobaczyć, jak Twoje dziecko się bawi, w jakiej jest formie.
    Kiedy towarzyszysz mu w grupie, staraj się nie strofować go, nie pomagać.
    Po prostu bądź blisko.
    Poradź się nauczyciela, psychologa, jak pomóc dziecku w rozstaniu.
    My postaramy się, by Twoje dziecko poczuło się w przedszkolu bezpiecznie i dobrze.

C - Chwal malucha za odwagę, za każdy, nawet najmniejszy sukces.

Samodzielnie włożone na nogi buty, kolejny dzień w przedszkolu bez mamy. Twój zuch-maluch zasługuje na podwójną dawkę przytulania i zabawy po powrocie z przedszkola. Im więcej czułości, czasu spędzonego na kolanach czy wspólnej zabawie na dywanie, tym łatwiej będzie mu wyruszyć jutro do przedszkola.

D - Duży uśmiech i radość na twarzy.

Dziecko w czasie rozstania będzie sondowało Twoją minę, zachowanie. Niepokój, zdenerwowanie rodziców szybko mogą mu się udzielić. Przećwicz wcześniej uśmiech i pewny krok.
    Zachęcamy, by przedszkolny debiut malucha stał się wielkim rodzinnym świętowaniem. Uczcijcie duży krok małego człowieka rodzinnym spacerem, rodzinną ucztą czy kawałkiem tortu.

P - Mów dziecku prawdę.

"Teraz dam ci buziaka i pojadę do pracy, spotkamy się po podwieczorku". Dotrzymuj umów. Nie wychodź bez pożegnania .

Z - Zaufaj nam.

Postaramy się stworzyć Twojemu dziecku domową, bezpieczną atmosferę. Otoczymy go fachową opieką, tak by nie tyko rozwijało swoje zdolności, ale i było, kiedy potrzeba, przytulone i zauważone