StartNasze zajęciaRamowy rozkład dnia

Ramowy rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Przedszkole pracuje w godzinach 6:30 - 18:00 (Gołdap), 6:30 -17:30 (Olecko). Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego realizujemy zgodnie
    z Ustawą o Systemie Oświaty i rozporządzeniem MEN.

Godziny

Zajęcia dnia

6:30- 8:00

Schodzenie się dzieci - zabawy wg inwencji dzieci w kącikach tematycznych, ćwiczenia poranne, praca z zespołem dzieci lub indywidualne o charakterze obserwacyjnym, gry dydaktyczne, prace porządkowe, zabawy ruchowe, zabawy ze śpiewem, zabawy integracyjne.

9:00 - 10:00

Śniadanie - zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe, doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku.

10:00- 12:00

Zintegrowana działalność dydaktyczno - wychowawcza, zabawy dydaktyczne, plastyczno - techniczne, ruchowe, tematyczne, pobyt na świeżym powietrzu, imprezy okolicznościowe zgodne z programem i wg. planu pracy.

12:00-12:30

Obiad - zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe, ćwiczenie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami, pogadanki na temat zdrowego sposobu odżywiania się.

13:00-14:30

- Grupy młodsze - odpoczynek poobiedni.
    Zintegrowana działalność edukacyjno - wychowawcza:
    - Grupy starsze: relaksacja, zabawy integracyjne, planszowe, konstrukcyjne, ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych, zabawy w ogródku przedszkolnym, zajęcia dodatkowe, pobyt na świeżym powietrzu, imprezy okolicznościowe zgodne z programem i wg planu pracy.

Podwieczorek - zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe i porządkowe.

po 14:30 do zamknięcia przedszkola:
    17:30 (Olecko)       18:00 (Gołdap)

Zabawy integracyjne, gry dydaktyczne, zabawy ruchowe, plastyczne, techniczne, tematyczne, praca wyrównawcza i indywidualna, pobyt na świeżym powietrzu, zajęcia o charakterze wyrównawczym, prace porządkowe, rozchodzenie się dzieci.